17Јули2019

РЕГИОНАЛНИ И ДРЖАВНИ НАТПРЕВАРИ Резултати Резултати од Државниот натпревар основно образование 2019

Резултати од Државниот натпревар основно образование 2019

  • PDF

 Резултати од државниот натпревар по германски јазик одржан на 23.04.2019

6 одделение

 

Освоено место

Име и презиме

Училиште

Град

Ментор

Поени

1.

Ивана Петрова

Никола Карев

Кочани

Марија Димитрова

98

2.

Ива Илиева

ООУ Браќа Миладиновци

Скопје

Јасмина Илиевска

96

3.

Ема Ефремова

ООУ„Кирил Пејчиновиќ“

Скопје

Емилија В.Спасов

95

4.

Софија Бежоска

ООУ „Војдан Чернодрински“

Скопје

Марина Јачовска

94

5.

Јана Кировска

ПСУ „Јахја Кемал“

Скопје

Ариета Волина

93

6.

Анастасија Ангелеска

ООУ Кочо Рацин

Прилеп

Вера Цветкоска

92

6.

Ивана Саревска

ООУ Димо Хаџи Димов

Скопје

Емилија Грбевска

92

7.

Софија Ставрева

ОУ „ Григор Прличев„

Охрид

Моника Герасимоска

91

7.

Михаела Белдедевска

ООУ„Петар Поп Арсов

Скопје

Ана Илиевска

91

8.

Теодора Стојчевска

Ванчо Прке

Штип

Елеонора Стојчевска

89

8.

Искра Геровска

ООУ „Гоце Делчев“-Центар

Скопје

Орнела Милевиќ

89

8.

Калина Стипцарова

ООУ Димо Хаџи Димов

Скопје

Емилија Грбевска

88

9.

Катерина Крстева

Никола Карев

Радовиш

Босилка Здравкова

87

9.

Емилија Добрева

ООУ„Кирил Пејчиновиќ“

Скопје

Христина Трајчулеска

87

9.

Ема Алексоска

ООУ „Војдан Чернодрински“

Скопје

Марина Јачовска

87

9.

Ева топукова

ООУ Димо Хаџи Димов

Скопје

Емилија Грбевска

87

10.

Дамјан Давков

Ванчо Прке

Штип

Марица Рунтева

86

10.

Леона Лозановска

ООУ„ Петар Поп Арсов“

Скопје

Сања Зографска

86

 

7 одделение

 

1. Ана Марија Андоновска 100 Поени ОУ “Ј.Х. Песталоци”, Скопје

2. Давор Димоски 94 поени ОУ Кочо Рацин, Прилеп

- Леа Карева 94 “Ј.Х. Песталоци”, Скопје

- Јана Петанова 94 “Григо Прличев” Охрид

3. Марија Србакова 92 поени “К.П. Мисирков” Радовиш

- Добрилка Ѓорѓиева 92 “К.П Мисирков” Радовиш

- Дариа Матевски 92 “Јахја Кемал” Скопје

4. Ружица Спироска 90 “Кире Гаврилоски Јане”, Прилеп

- Јована Димоска 90, “Григор Прличев” , Охрид

- Марио Ванчоски, 90 “Димитар Влахов” , Штип

- Теодора Трајческа, 90, “Григор Прличев” , Охрид

5. Филип Темелоски, 88, “Кирил Гаврилоски Јане”, Прилеп

- Јована Симоновска, 88, “К.Ј. Питу”, Скопје

- Надја Спасова, 88, “Славчо Стојменски”, Виница,

6. Јана Крајческа, 86, “Гоце Делчев”, Скопје

- Ива Кунческа, 86, “Кирил Пејчиновиќ”, Скопје

- Ева Павлова, 86, “Ацо Шопов”, Скопје

- Филип Цицковски, 86, “Св. Климент Охридски”, Охрид

- Ева Коловска, 86, “Владо Тасевски”, Скопје

7. Ана Ивановска, 84, “Сандо Масев”, Струмица

- Веда Костова, 84 “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Марија Георгиеска, 84, “Гоце Делчев”, Прилеп

8. Михаела Зрмановска, 82, “Јахја Кемал”, Скопје

- Теодора Симјановска, 82, “Коле Неделковски”, Скопје

9. Илина Дамеска, 80, “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Јована Блажева, 80, “Никола Карев”, Кочани

- Мери Георгиева, 80, “Сандо МАсев”, Струмица

- Христијан Газепов, 80, “Ванчо Прке”, Штип

10. Атина Рувинова, 78, “Христо Узунов”, Охрид

- Надица Секулоска, 78, “Дебрца”, Охрид

 

8 одделение

 

1. Теона Попоска 100 поени, “Гоце Делчев”, Скопје

2. Никола Станчев 98 , “Љубен Лапе”, СКопје

- Катерина Јованова 98, “Тошо Велков Пепето”, Кавадарци

3. Нина Стевоска 96 ,” Григор Прличев” , Охрид

- Ева Неделковска 96, “Кочо Рацин”, Скопје

4. Арсим Салиу 94, “Исмаил Кемали”, Гостивар

- Јана Бунделеска 94, “11 Октомври”, Скопје

- Андреа Мојсоска 94, “К.Ј.Питу”, Скопје

- Мила Левкова 94,” Ј.Х.Песталоци”, Скопје

5. Андреа Антеска 92 , “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Калина Пејоска 92 , “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Лука Зотовиќ 92, “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Борис Георгиевски 92, “К.П. Мисирков”, Радовиш

6. Марија Георгиева 90 , “Александар Македонски”, Скопје

- Вероника Петрова 90, “Љубен Лапе”, Скопје

- Бодан Трпески 90, “Војдан Чернодрински”, Скопје

- Давид Костовски 90 , “Св. Кирил и Методиј”, СКопје

- Дејан Богојовски 90, “Елпида Караманди”, Битола

- Марија Велкоска, “Кочо Рацин”, Прилеп

7. Кристина Чакаровска 88, “Ј.Х. Песталоци”, СКопје

- Лаура Стефанова 88, “К.П. Мисирков”, Радовиш

8. Анастасија Радинска 86, “Гоце Делчев”, Скопје

- Стефанија Борисова 86, “Малина Попиванова”, Кочани

9. Ивана Треневска 84 , “Григор Прличев”, Охрид

10. Дино Табаковски 82, “К.Ј. Питу”, Скопје

- Кристина Радева 82, “Никола Карев”, Пробиштип

- Деница Трајанова 82,” К.П.Мисирков”, Радовиш

11. Марија Златаноска 80, “Лазо Ангеловски”, Скопје

12. Евгенија Нестороска 78, “Петар Поп Арсов”, Скопје

13. Сандра Филиповска 74, “К.П.Мисирков”, Радовиш

 

 

КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de