15Април2024

НАТПРЕВАРУВАЊА Резултати Резултати од Регионалниот натпревар по германски јазик 2022

Резултати од Регионалниот натпревар по германски јазик 2022

  • PDF

 

1. Источен регион

Ранг листа за шесто одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Мила Дерганц ОУ „Ванчо Прќе“ 90.5
2 Габриела Вучкова ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 93
3 Борис Василев ОУ „Никола Карев“ 87
4 Ања Рунтева ОУ „Ванчо Прќе“ 80.5
5 Леонид Ефтимов ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 78.5
6 Невена Стаменковска ОУ „Јоаким Крчовски“ 83
7 Ангела Јорданова ОУ „Малина Попиванова“ 77
8 Данче Митковска ОУ „Коста Рацин“ 71.5
9 Христина Пранговска ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 68.5
10 Виолета Милева ОУ „Коста Рацин“ 68.5
11 Невена Јованова ОУ „Никола Карев“ 67.5
12 Кирил Келкоцев ОУ „Никола Карев“ 64
13 Јована Василева ОУ „Сандо Масев“ 64
14 Ева Арсовска ОУ „Гоце Делчев“ 50.5
15 Јована Органџиска ОУ „Ванчо Прќе“ 50.5
16 Ања Алексовски ОУ „Никола Карев“ 51
17 Димитар Костов ОУ „Гоце Делчев“ 42.5
18 Деспина Пешовска ОУ „Јоаким Крчовски“ 47
19 Ања Митовска ОУ „Јоаким Крчовски“ 41
20 Јован Младеновски ОУ „Никола Карев“ 33.5
21 Мила Лонева ОУ „Никола Карев“ 34
Ранг листа за седмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Елена Петрушева ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 87.5
2 Илијана Стојилкова ОУ „Малина Попиванова“ 90
3 Сара Манчева ОУ „Сандо Масев“ 82.5
4 Теодора Насева ОУ „Ванчо Прќе“ 82.5
5 Кристина Крстова ОУ „Малина Попиванова“ 85
6 Петар Спасовски ОУ „Јоаким Крчовски“ 77.5
7 Марија Даова ОУ „Никола Карев“ 80
8 Александра Петрова ОУ „Никола Карев“ 72.5
9 Ангела Бреслиева ОУ „Ванчо Прќе“ 75
10 Ана Станојева ОУ „Никола Карев“ 67.5
11 Марија Поцева ОУ „Коста Рацин“ 70
12 Дејвид Пешовска ОУ „Јоаким Крчовски“ 65
13 Деспина Гинова ОУ „Никола Карев“ 57.5
14 Ива Панајотова ОУ „Гоце Делчев“ 57.5
15 Ана Петровска ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 60
16 Алексеј Николов ОУ „Ванчо Прќе“ 60
17 Лина Велковска ОУ „Ванчо Китанов“ 52.5
18 Ива Ѓорѓиева ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 52.5
19 Ева Величковска ОУ „Јоаким Крчовски“ 55
20 Ана Саздова ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 47.5
21 Матеј Достинов ОУ „Сандо Масев“ 50
22 Ѓеорѓина Ефтимова ОУ „Орце Николов“ 50
23 Марко Тенев ОУ „Гоце Делчев“ 45
24 Иле Беќарски ОУ „Орце Николов“ 27.5
25 Моника Иванова ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 30
Ранг листа за осмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Давид Донев ОУ „Сандо Масев“ 82.5
2 Андреа Димитрова ОУ „Никола Карев“ 85
3 Александра Лазарова ОУ „Никола Карев“ 77.5
4 Мартина Манахова ОУ „Никола Карев“ 80
5 Александра Нецева ОУ „Видое Подгорец“ 80
6 Дончо Илиев ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 72.5
7 Катерина Паланова ОУ „Видое Подгорец“ 75
8 Јована Недева ОУ „Видое Подгорец“ 75
9 Константин Давидовски ОУ „Јоаким Крчовски“ 67.5
10 Ана Манасиева ОУ „Никола Карев“ 67.5
11 Анастасија Богданова ОУ „Раде Кратовче“ 70
12 Марија Трифунова ОУ „Раде Кратовче“ 70
13 Верица Ангелова ОУ „Никола Вапцаров“ 62.5
14 Панче Митров ОУ „Сандо Масев“ 67
15 Дениција Џемова ОУ „Никола Вапцаров“ 65
16 Антониа Ѓорѓиева ОУ „Орце Николов“ 65
17 Елена Влахова ОУ „Сандо Масев“ 65
18 Ана Марија Ѓорѓиева ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 60
19 Антонела Георгиева ОУ „Ванчо Прќе“ 55
20 Илина Илиќ ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 47.5
21 Матеј Стојанов ОУ „Никола Карев“ 47.5
22 Фидијана Стојанова ОУ „Никола Карев“ 50
23 Зорица Малинова ОУ „Никола Вапцаров“ 30
Ранг листа за девето одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ивана Петрова ОУ „Никола Карев“ 98.5
2 Теодора Стојчевска ОУ „Ванчо Прќе“ 94
3 Теа Лазарова ОУ „Никола Вапцаров“ 78
4 Марија Здравева ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 73.5
5 Сара Љуботенска ОУ „Ванчо Прќе“ 65.5
6 Сандра Димитрова „Малина Попиванова“ 68.5
7 Анабела Коцова ОУ „Св. Кирил и Методиј“ 61.5
8 Емилија Станојкова ОУ „Никола Карев“ 74.5
9 Тамара Чабукова ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 58.5
10 Матеа Саздова ОУ „Крсте Петков Мисирков“ 72
11 Матеј Георгиев „Малина Попиванова“ 77.5
12 Стефанија Симоновска ОУ „Ванчо Прќе“ 76
13 Ана Митева ОУ „Св. Кирил и Методиј“ 58
14 Вања Костовска ОУ „Јоаким Крчовски“ 64
15 Ана Стоименовска ОУ „Св. Климент Охридски“ 55.5
16 Ивана Митева ОУ „Никола Вапцаров“ 43
17 Миа Андреева ОУ „Св. Кирил и Методиј“ 41.5

 

2. Скопски регион

Ранг листа за шесто одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ева Марјанова ООУ Влаже Конески 82
2 Анастасија Петковска ООУ Влаже Конески  
3 Нина Трифуновска ООУ Влаже Конески  
4 Ана Лазарова ООУ Војдан Чернодрински 77.5
5 Ана Стоимановска ООУ Војдан Чернодрински 69
6 Софија Стоимановска ООУ Војдан Чернодрински 83
7 Ангела Николовска ООУ Кирил Пејчиновиќ 72
8 Ана Митевска ООУ Кирил Пејчиновиќ 89.5
9 Филип Ивановски ООУ Кирил Пејчиновиќ 63.5
10 Марко Гавриловски ООУ Горгија Пулевски 87
11 Валентија Арсовска ООУ Горгија Пулевски 51.5
12 Теодор Петковски ООУ Горгија Пулевски отсутен
13 Лука Лазаров ООУ Димитар Македонски 43.5
14 Дора Јордановска ООУ Димитар Македонски 65
15 Теодор Прошев ООУ Димитар Македонски 84
16 Филип Наумовски ООУ Коле Неделковски 70
17 Теодора Стојановска ООУ Коле Неделковски 60
18 Симон Јакимовски ООУ Коле Неделковски 65
19 Неда Блажевска ООУ Јохан Х. Песталоци 70
20 Андреа Петровска ООУ Јохан Х. Песталоци 50.5
21 Илина Павиќевиќ ООУ Јохан Х. Песталоци 62
22 Хамза Адеми ООУ Дитурија Сарај 69.5
23 Али Кадри ООУ Дитурија Сарај 61
24 Бујар Идризи ООУ Дитурија Сарај 65.5
25 Ефтим Ефтимов ООУ Кочо Рацин 88
26 Војдан Стаменковски ООУ Кочо Рацин 61
27 Борис Илковски ООУ Кочо Рацин 78
28 Софија Тодорова ООУ Јахја Кемал 82
29 Бисера Кировска ООУ Јахја Кемал 94.5
30 Дрин Кабаши ООУ Јахја Кемал 81
31 Анастасија Наков ООУ Горгија Пулевски 87.5
32 Стефан Кемера ООУ Горгија Пулевски 75.5
33 Филип Попоски ООУ Горгија Пулевски 77.5
34 Матеј Тодоровски ООУ Брака Миладиновци 79.5
35 Дамјан Арсов ООУ Брака Миладиновци 67.5
36 Калима Цветковска ООУ Брака Миладиновци 53
37 Теона Цветковска ООУ Ацо Шопов 61
38 Давид Зариоски ООУ Ацо Шопов 69
39 Сара Драгниќ ООУ Лазо Ангеловски отсутна
40 Мина Цветковиќ ООУ Лазо Ангеловски 52.5
41 Кирил Здравев ООУ Лазо Ангеловски 57.5
42 Филип Павловски ООУ Димитар Миладинов 62
43 Лена Макревска ООУ Димитар Миладинов 56.5
44 Грегор Јошев ООУ Димитар Миладинов 72
45 Мила Христовска ООУ Киро Глигоров 91.5
46 Александар Чочоровски ООУ Киро Глигоров 71
47 Теодора Димитровска ООУ Киро Глигоров 85.5
48 Драган Николовски ООУ Владо Тасевски 90.5
49 Ана Марија Томов ООУ Владо Тасевски 81.5
50 Тина Ангелиќ ООУ Владо Тасевски 92.5
Ранг листа за седмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
2 Александар Бансколиев ООУ Блаже Конески 60
3 Никола Пешевски ООУ Блаже Конески 72.5
4 Лина Попова ООУ Владо Тасевски 72.5
5 Миа Миленковска ООУ Владо Тасевски 50
6 Давид Илиевски ООУ Владо Тасевски 77.5
7 Дамјан Стојаноски ООУ Ацо Шопов 72.5
8 Ана Петрова ООУ Војдан Чернодрински 72.5
9 Теодор Ивановски ООУ Војдан Чернодрински 87.5
10 Теодор Трифунов ООУ Војдан Чернодрински 72.5
11 Михаела Блажевска ООУ Кирил Пејчиновиќ 85
12 Иван Билбиловски ООУ Кирил Пејчиновиќ 72.5
13 Калина Стојановска ООУ Кирил Пејчиновиќ 67.5
14 Лела Јонузи ООУ Коле Неделковски 82.5
15 Ева Николовска ООУ Коле Неделковски 72.5
16 Мартина Димитријевска ООУ Коле Неделковски 45
17 Јана Господинова ООУ Љубен Лапе 70
18 Ангела Ристеска ООУ Јохан Х. Песталоци 62.5
19 Ана Манчева ООУ Јохан Х. Песталоци 57.5
20 Ана Јанчевска ООУ Јохан Х. Песталоци 72.5
21 Ивана Димеска ООУ Кочо Рацин 77.5
22 Фросина Марковска ООУ Кочо Рацин 82.5
23 Соња Музелова ООУ Кочо Рацин 70
24 Ана Илиевска ООУ Гоце Делчев 55
25 Марија Стефановска ООУ Гоце Делчев 62.5
26 Гала Спироска ООУ Гоце Делчев 52.5
27 Дејана Илиевска ООУ Партенија Зографски 35
28 Дин Дупљак ООУ Јахја Кемал 40
29 Андреа Добревска ООУ Јахја Кемал 57.5
30 Хадис Сејфула ООУ Јахја Кемал отсутен
31 Андреа Попоска ООУ Горгија Пулевски 80
32 Оливера Џамбазова ООУ Горгија Пулевски 87.5
33 Мила Поријазоска ООУ Горгија Пулевски 75
34 Андреј Марковски ООУ Брака Миладиновци 55
35 Ива Георгиевска ООУ Брака Миладиновци 50
36 Калина Граорковска ООУ Лазо Ангеловски 52.5
37 Ивана Георгиевска ООУ Лазо Ангеловски 37.5
38 Тамара Георгиевска ООУ Лазо Ангеловски 60
39 Лука Војнески ООУ Димитар Миладинов 37.5
40 Јана Ѓурковска ООУ Димитар Миладинов 60
41 Андреј Мираковски ООУ Киро Глигоров 37.5
42 Борјан Мијаковски ООУ Киро Глигоров 32.5
43 Ана Милошевска ООУ Киро Глигоров 37.5
Ранг листа за осмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ања Јаковска ООУ Владо Тасевски 90
2 Софија Давиткова ООУ Владо Тасевски 75
3 Анабела Такашманов ООУ Владо Тасевски 75
4 Марија Пенева ООУ Војдан Чернодрински 75
5 Јаков Давчевски ООУ Кирил Пејчиновиќ 70
6 Уна Донева ООУ Кирил Пејчиновиќ 45
7 Марија Кузмановска ООУ Кирил Пејчиновиќ 52.5
8 Давид Младенов ООУ Коле Неделковски 64
9 Софија Јанковска ООУ Коле Неделковски 5.5
10 Нина Лазарова ООУ Коле Неделковски отсутна
11 Неда Стојановиќ ООУ Љубен Лапе 80
12 Војдан Андреев ООУ Љубен Лапе 72.5
13 Јован Јакимовски ООУ Љубен Лапе 75
14 Сара Јакимовска ООУ Кочо Рацин отсутна
15 Јована Алексовска ООУ Кочо Рацин 72.5
16 Јана Негревска ООУ Кочо Рацин 70
17 Филип Митевски ООУ Гоце Делчев 77.5
18 Андреј Давидовски ООУ Гоце Делчев 85
19 Миа Панов ООУ Гоце Делчев 87.5
20 Лила Игњатова ООУ Партенија Зографски отсутна
21 Билјана Младеновиќ ООУ Партенија Зографски 70
22 Ања Стојчевска ООУ Партенија Зографски 90
23 Андреј Серафимовски ООУ св.Кирил и Методиј 60
24 Марко Мишиќ ООУ св.Кирил и Методиј 67.5
25 Амра Смајовиќ ООУ св.Кирил и Методиј 57.5
26 Јована Попоска ООУ Јахја Кемал 92.5
27 Матеа Цветановска ООУ Јахја Кемал 90
28 Дијан Халими ООУ Јахја Кемал 97.5
29 Марија Топузоска ООУ Кузман Ј. Питу 25
30 Николина Михајлова ООУ Кузман Ј. Питу 80
31 Зое Николај   87.5
32 Сара Јакимовска ООУ Кочо Рацин отсутна
33 Максим Кокарев ООУ Јохан Х. Песталоци 58.5
34 Марио Станоевски ООУ Јохан Х. Песталоци 58
35 Виктор Манчев ООУ Јохан Х. Песталоци 67.5
36 Енерјета Шакири ООУ Рајко Жинзифов отсутна
37 Ана Радевска ООУ Лазо Ангеловски 62.5
38 Анастасија Костовска ООУ Лазо Ангеловски 55
39 Ива Бошевска ООУ Лазо Ангеловски отсутна
40 Теодора Мариновска ООУ Вера Јоциќ 57.5
41 Андреј Божиновски ООУ Вера Јоциќ 28.5
42 Лука Алексовски ООУ Вера Јоциќ 67.5
43 Неда Тануровска ООУ Димитар Миладинов 47.5
44 Лука Лорин Гацевски ООУ Димитар Миладинов 55
45 Марика Макревска ООУ Димитар Миладинов 85
46 Искра Александра Смит ООУ Киро Глигоров 87.5
47 Софија Филиповска ООУ Киро Глигоров 35
48 Филип Поповски ООУ Киро Глигоров 42.5
Ранг листа за девето одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Марија Миланова ООУ Кирил Пејчиновиќ 95.5
2 Ана Павловска ООУ Кирил Пејчиновиќ 84.5
3 Мила Горгиевска ООУ Кирил Пејчиновиќ 97.5
4 Ива Наумовска ООУ Коле Неделковски 76.5
5 Ана Жабокова ООУ Коле Неделковски 73.5
6 Моника Лазаревска ООУ Коле Неделковски 97.5
7 Дафина Блажевска ООУ Јохан Х. Песталоци отсутна
8 Теодор Гавриловски ООУ Јохан Х. Песталоци 89
9 Никола Серафимовски ООУ Јохан Х. Песталоци отсутен
10 Тамара Атанасовска ООУ Јан Амос Коменски 76.5
11 Михаела Алексова ООУ Јан Амос Коменски 83
12 Јован Велковски ООУ Јан Амос Коменски 90.5
13 Никола Мишоски ООУ Кочо Рацин 78.5
14 Павле Милошевски ООУ Кочо Рацин 98
15 Јована Стојковска ООУ Гоце Делчев 50.5
16 Бојана Бојковска ООУ Гоце Делчев 56.5
17 Ивана Николова ООУ Партенија Зографски 79
18 Петар Мицевски ООУ Партенија Зографски 60.5
19 Антонија Петковска ООУ св.Кирил и Методиј 60
20 Бубе Саитовска ООУ св.Кирил и Методиј 78.5
21 Сердар Цветков ООУ св.Кирил и Методиј 78.5
22 Михаела Тасевска ООУ Брака Миладиновци 56
23 Неда Јовановска ООУ Јахја Кемал 64
24 Хусеин Бахадир Сунгу ООУ Јахја Кемал 91.5
25 Едина Кицара ООУ Рајко Жинзифов отсутна
26 Ариалда Бајровиќ ООУ Рајко Жинзифов отсутна
27 Сулејман Дациќ ООУ Рајко Жинзифов отсутен
28 Нина Ламева ООУ Брака Миладиновци 75.5
29 Ива Илиева ООУ Брака Миладиновци 82
30 Мартин Софијанов ООУ Брака Миладиновци 56.5
31 Росана Гошева ООУ Ацо Шопов 71.5
32 Кристина Стојанова ООУ Лазо Ангеловски 69
33 Екатерина Атанасова ООУ Лазо Ангеловски 60
34 Филип Поповски ООУ Лазо Ангеловски 52.5
35 Ана Адамчевска ООУ Владо Тасевски 77.5
36 Теа Пејковска ООУ Владо Тасевски 69
37 Иван Серафимовски ООУ Владо Тасевски 57.5
38 Матеа Инѓиќ ООУ Љубен Лапе 93
39 Марија Смилевска ООУ Љубен Лапе 42.5
40 Mateo Matev ООУ Влаже Конески 64
41 Elena Tasevska ООУ Влаже Конески 66.5
42 Klara Koleva ООУ Љубен Лапе 75
43 Gorjan Kalendar ООУ Кочо Рацин 88.5
44 Edna Kotevska ООУ Гоце Делчев 70
45 Elena Georgievska ООУ Партенија Зографски 23
46 Nikolina Mancevska ООУ Гоце Делчев 82
47 Ivana Arsova ООУ Гоце Делчев 83.5

3. Пелагониски регион

Ранг листа за шесто одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ангела Петровска ОУ Коле Канински 80.5
2 Антониј Петровски ОУ Коле Канински 75
3 Владимир Хаџи Поповски ОУ Коле Канински 43
4 Христијан Дамчевски ООУ Гоце Делчев 70
5 Мила Нечовска ООУ Св. Кирил и Методиј 86
6 Марија Габриела Настоска ООУ Св. Кирил и Методиј 71
7 Ева Атанасовска ООУ Св. Климент Охридски 90
8 Гала Јованоска ООУ Св. Климент Охридски 70
9 Стефанија Бакаловска ООУ Св. Климент Охридски 72.5
10 Хелена Микаровски ООУ Елпида Караманди 50
11 Ана Стојкоска ООУ Елпида Караманди 47.5
12 Ива Наневска ООУ Елпида Караманди 22 , 5
13 Тадеј Вељаноски ООУ Кочо Рацин 57.5
14 Јована Велеска ООУ Кочо Рацин 64
15 Софија Макеска ООУ Кочо Рацин 78.5
16 Љупчо Талевски ООУДаме Груев 61
17 Христина Врчковска ООУДаме Груев 65
18 Ема Христова ООУДаме Груев 50.5
19 Михаил Шлупков ООУ Кире Гаврилоски Јане 67
20 Дамјан Лазаров ООУ Кире Гаврилоски Јане 40
21 Лука Бошков ООУ Кире Гаврилоски Јане не учествувал
22 Викторија Андова ООУ Тоде Хаџи Тефов 75
23 Благој Ѓорчевски ООУ Тоде Хаџи Тефов 71
24 Елена Јованова ООУ Тоде Хаџи Тефов 72
25 Ивана Јовановска ОУ Тодор Ангелевски 78
26 Софија Степанулевска ОУ Тодор Ангелевски 66.5
27 Лидија Мијаковска ОУ Тодор Ангелевски 90
28 Изабела Анастасова ООУ Стив Наумов 70
29 Илина Јовановска ООУ Стив Наумов 80.5
30 Димитар Симоновски ООУ Стив Наумов 92
31 Стефан Спиркоски ООУ Климент Охридски 94
32 Дарио Нанески ООУ Климент Охридски не учествувал
33 Марко Кузевски ООУ Климент Охридски 77
34 Сара Петреска ООУ Блаже Конески 64.5
35 Ива Оклеска ООУ Блаже Конески 81.5
36 Мелани Ѓорѓеска ООУ Блаже Конески 70
37 Димитра Мојсовска ООУ Св. Кирил и Методиј 75.5
Ранг листа за седмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ева Нечовска ООУ Даме Груев 37.5
2 Христина Боризовска ООУ Даме Груев 65
3 Јана Китановска ООУ Св. Кирил и Методиј 75
4 Тадеј Трампевски ООУ Св. Кирил и Методиј 67.5
5 Бојана Стефановска ООУ Св. Кирил и Методиј 75
6 Тамара Вељаноска ОУ Коле Канински 60
7 Стефанија Марковска ОУ Коле Канински 55
8 Тамара Корлеска ОУ Коле Канински 70
9 Теодора Ѓорѓиеска ООУ Гоце Делчев 80
10 Арсениј Солевски ООУ Гоце Делчев 67.5
11 Јована Пејовска ООУ Гоце Делчев 75
12 Софија Ѓорчева ООУ „Тошо Велков-Пепето“ 70
13 Ангела Бошкова ООУ „Тошо Велков-Пепето“ 57.5
14 Огнен Таневски ООУ „Тошо Велков-Пепето“ 62.5
15 Искра Стефановска ООУ Св. Климент Охридски 62.5
16 Ева Неделковска ООУ Св. Климент Охридски 60
17 Георгина Стојковик ООУ Св. Климент Охридски 87.5
18 Петар Шукуроски ООУ Блаже Конески 65
19 Стефан Тодороски ООУ Блаже Конески 40
20 Анастасија Николоска ООУ Блаже Конески 47.5
21 Анастасија Бошкоска ООУ Кочо Рацин 60
22 Ивана Ангелеска ООУ Кочо Рацин 65
23 Дамјан Стојчески ООУ Кочо Рацин 47.5
24 Евгенија Најдовска ООУ Гоце Делчев 82.5
25 Христина Пајковска ООУ Гоце Делчев 55
26 Ивана Недановска ООУДаме Груев 82.5
27 Марија Делова ООУ Тоде Хаџи Тефов 87.5
28 Матеја Кузева ООУ Тоде Хаџи Тефов 35
29 Зорица Михова ООУ Тоде Хаџи Тефов 67.5
30 Теодора Ставревска ООУ Стив Наумов 65
31 Ангела Котевска ООУ Стив Наумов 32.5
32 Матеа Анастасова ООУ Стив Наумов 72.5
33 Мила Селчанец ООУ Климент Охридски 87.5
34 Теодора Тасеска ООУ Климент Охридски 37.5
35 Јована Богданоска ООУ Климент Охридски 35
Ранг листа за осмо одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Борис Лисолајски ОУ Коле Канински 47.5
2 Евгенија Поп Стефановска ОУ Коле Канински 55
3 Никола Митревски ОУ Коле Канински 50
4 Бојан Филипоски ООУ Кочо Рацин 80
5 Кјара Кондоска ООУ Кочо Рацин 52.5
6 Ева Петреска ООУ Кочо Рацин 75
7 Тамара Мицковска ООУ Гоце Делчев 50
8 Галина Стрезоски ООУ Кире Гаврилоски Јане 55
9 Стефан Балџигеровски ООУ Елпида Караманди не учествувал
10 Михаил Цаковски ООУ Елпида Караманди 37.5
11 Филип Петровски ООУ Елпида Караманди 27.5
12 Михаил Досевски ООУ Св. Кирил и Методиј не учествувал
13 Давид Петровски ООУ Св. Кирил и Методиј 47.5
14 Ева Свеќароска ООУ Кире Гаврилоски Јане 67.5
15 Матеја Блажеска ООУ Кире Гаврилоски Јане 67.5
16 Леа Стерјев ОУ Тодор Ангелевски 55
17 Бојан Бошевски ОУ Тодор Ангелевски 77.5
18 Јована Илијеска ООУ Климент Охридски 62.5
19 Марија Апостолоска ООУ Климент Охридски 57.5
20 Андреј Макрески ООУ Климент Охридски 65
21 Елена Бошеска ООУ Блаже Конески 67.5
22 Ана Велеска ООУ Блаже Конески 67.5
23 Ивица Димитриоски ООУ Гоце Делчев 52
24 Симона Тасеска ООУ Гоце Делчев 47.5
25 Наталија Зајкоска ООУ Гоце Делчев 52.5
Ранг листа за девето одделение
Р. бр. Име и презиме Училиште Бодови
1 Ема Петрова ОУ Коле Канински 72
2 Лора Крстевска ОУ Коле Канински 76.5
3 Изабела Шишковска ОУ Коле Канински 52
4 АнаСимоновска ООУ Елпида Караманди 39.5
5 Христина Сервини ООУ Св. Кирил и Методиј 83
6 Душан Китановски ООУ Св. Кирил и Методиј 63
7 Елена Јандреовски ООУ Блаже Конески 51.5
8 Даниел Главчев ООУ Блаже Конески 38
9 Горјана Стојческа ООУ Блаже Конески 50
10 Антонио Велкоски ООУ Кочо Рацин 63
11 Софија Настоска ООУ Кочо Рацин 74.5
12 Матеа Стојческа ООУ Кочо Рацин 48.5
13 Ања Сугареска ООУ Кире Гаврилоски Јане 50
14 Софија Оџаклиоска ООУ Кире Гаврилоски Јане не учествувал
15 Благица Станоева ООУ Тоде Хаџи Тефов 53.5
16 Наташа Богева ООУ Тоде Хаџи Тефов 42
17 Александра Трајкоска ООУ Гоце Делчев 57.5
КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de