14Ноември2019

НАТПРЕВАРУВАЊА Резултати Резултати од Државниот натпревар средно образование 2019

Резултати од Државниот натпревар средно образование 2019

  • PDF

logo maloРезултати од Државниот натпревар средно образование

Резултати од државниот натпревар по германски јазик одржан на 23.04.2019

I Година

1. Живко Стоинчев 100 , “Добри Даскалов”, Кавадарци

2. Андреј Бајалски 99, “Георги Димитров”, Скопје

3. Михаела Темелкова 96, “Добри Даскалов”, Кавадарци

- Ева Зафировска 96, “Славчо Стојменски”, Штип

- Ева Митевска 96, “Славчо Стојменски”, Штип

- Мила Савевска 96, “Р.Ј. Корчагин”, Скопје

- Ана Трифуновска 96,” Ј.Б.Тито”, Скопје

4. Нина Кокаловиќ 94,” Георги Димитров”, Скопје

5. Анѓела Трајчевска 92, “К.П. Мисирков”, Демир Хисар

- Слободан Деловски 92, “Јане Сандански”, Струмица

- Петар Ѓозев 92, “Коста Сусинов”, Радовиш

6. Милена Косаркоска 84, “Св. Кирил и Методиј”, Охрид

- Евгенија Гогалеска 84,” Мирче Ацев”, Прилеп

7. Христина Шикоска 80, “Св. Кирил и Методиј”, Охрид

- Марија Јошеска 80, “Мирче Ацев”, Прилеп

8. Мухамед Максуд 76, “Св. Кирил и Методиј”, Охрид

- Марија Трпчевска 76, “8 Септември”, Тетово

9. Дора Јованоска 72, “Мирче Ацев”, Прилеп

III Година

1. Марија Крстевска 93 поени, “Ј.Б. Тито”, Скопје

2. Андријана Велковска 92,” Георги Димитров”, СКопје

- Виктор Стоименов 92, “Георги Димитров”, Скопје

3. Мевлуде Љуманоска 88, “Св. Кирил и Методиј”, Охрид

4. Ана Каранфилова 87, “Славчо Стојменски”, Штип

5. Софија Станческа 85, “Мирче Ацев”, Прилеп

6. Марија Ѓоргиева 84, “Добри Даскалов”, Кавадарци

7. Калина Михајлоска 80, “Ј.Б.Тито”, Скопје

8. Христина Дојкоска 79, “Мирче Ацев”, Прилеп

9. Ангела Манева 67, “Славчо Стојменски”, Штип

10. Јована Трајческа 54, “Кирил Пејчиновиќ”, Тетово

IV Година

1. Симона Тошеска 94 поени, “Мирче Ацев”, Прилеп

2. Маја Пандова 89 поени, “Ацо Русковски”, Берово

3. Ана Василева 88 , “Славчо Стојменски”, Штип

- Филип Костадиновски 88, “8 Септември”, Тетово

4. Арбнора Ќаили 87, “Зефљуш Марку”, Скопје

5. Сашка Јованчевска 82, “Љупчо Сантов”, Кочани

6. Михаил Китаноски 77, “Св. Климент Охридски”, Охрид

7. Бисера Николоска 72, “Св. Климент Охридски”, Охрид

8. Aлександар Лучиќ 70, “Георги Димитров”, Скопје

- Георги Шокоски 70, “Мирче Ацев”, Прилеп

9. Филип Томевски 64, “Георги Димитров”, Скопје

10. Даниел Белески 62, “Св. Кирил и Методиј”, Охрид

11. Елена Здравеска 58, “Мирче Ацев”, Прилеп

12. Кристина Димовска 57, “Ј.Б.Тито” , Битола

КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de