20Август2018

МЕДИА ЦЕНТАР Актуелности Резултати од Државниот натпревар средно образование

Резултати од Државниот натпревар средно образование

  • PDF

Резултати од Државниот натпревар средно образование

I година

Име и презиме на ученикот Паралелка Училиште Општина Наставник ментор регионален бодови државен бодови место
Борјан Кочковски I година СУГСГ"Раде Јовчевски-Корчагин" Скопје Наташа Мирческа Атанасовска 0 90 I место
ДАМЈАН КИРОВСКИ I година ПСУ “ЈАХЈА КЕМАЛ” - КАРПОШ Скопје Емел Шериф Мифтар
88 88 II место
Анастасија Ѓорѓиеска I година СУГС Гимназија ЈОСИП БРОЗ ТИТО Скопје Кристина Клиафа T. 90 85,5 III место
Андреј Здравко Трајкоски I година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Мимоза Конеска 80 84  
Сара Нинеска I година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Мимоза Конеска 78 82  
Марија Кралева I година СОУ Гимназија "Славчо Стојменски" Штип Елена Дуткова 76 82  
Славица Касапинова I година СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци Анастазија Костова 70 76  
Ана Ѓоргон I година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Анита Сталевска 86 68  
Тереза Стефановска I година ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ 0 68  
Лука Нинески I година СУГС Гимназија „Орце Николов“ Скопје Татјана Гацова 90 66  
Андреј Стојковски I година СУГС Гимназија „Орце Николов“ Скопје Татјана Гацова 86 64  
Наташа Јованова I година СОУ Гимназија "Славчо Стојменски" Штип Елена Дуткова 72 64  
Симона Иванова I година СОУ Гимназија "Славчо Стојменски" Штип Елена Дуткова 84 60  
Анастасија Ѓероска I година ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ 0 58  
Катерина Радеска I година ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ 0 44  

 II година

Име и презиме на ученикот Паралелка Училиште Општина Наставник ментор бодови
Ева Стојановска втора година СУГСГ"Раде Јовчевски-Корчагин" Скопје Жаклина Пандова 83
Јана Кралева втора година СУГСГ"Раде Јовчевски-Корчагин" Скопје Жаклина Пандова 82
Кaлинa Михaјлoвскa втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Анa Симoнoскa 78
Адријана Велковска втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Билјана Пејовска 76
Спирова Елена втора година СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци Васка Таневска 75
Ивона Иванова втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Ирена Мироска 75
Ана Которчевиќ втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Билјана Пејовска 72
Дијана Џемаили Кока втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Кристина Клиафа T. 66
Бони Костиќ втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Билјана Пејовска 62
Евгенија Пандова втора година СОУ Ацо Русковски Берово Васка Пандова 58
Александра Гическа втора година Државно средно музичко училиште Битола Елена Сотиров 56
Манева Ангела втора година СОУ Гимназија Славчо Стојменски Штип Емилија Шекеринова 56
Павлина Нечовска втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Ирена Мироска 56
Теодора Поповиќ втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Анита Сталевска 56
Николова Стефанија втора година СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци Васка Таневска 54
Јана Наскова втора година Меѓународни Училишта Нова Скопје Маја К Талевска 54
Мартина Петковска втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Кристина Клиафа T. 54
Матеј Спировски втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Анита Сталевска 53
Марија Ристевска втора година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Ирена Мироска 52
Марија Крстевска втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Кристина Клиафа T. 52
Марија Христовска втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Кристина Клиафа T. 51
Марија Маркоска втора година ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ 50
Александра Николовска втора година СУГС Јосип Броз Тито Скопје Кристина Клиафа T. 38

 III година

Име и презиме на ученикот Паралелка Училиште Општина Наставник ментор регионален бодови државен бодови Место
Сашка Јованчевска III година СОУ „Љупчо Сантов“ Кочани Магдалена Манева 96 96 I место
Симона Богоевска III година СУГСГ"Раде Јовчевски-Корчагин" Скопје Жаклина Пандова 94 94 II место
Дарко Тушев III година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Марија Крепиева 96 91 III место
Анастасија Ѓошева III година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Марија Крепиева 96 88  
Димитар Милков III година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Анита Сталевска 96 86,5  
Кате Костадинова III година СОУ Ванчо Прке - Виница Виница Сузана Бубинска 98 86  
Александар Лучиќ III година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Анита Сталевска 95 84  
Филип Костадиновски III година ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ   84  
Симона Тошеска III година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Елена Келтаноска Лашкоска 90 82  
Маја Пандова III година СОУ Ацо Русковски Берово Васка Пандова 94 80  
Стефан Попов III година СОУ Гимназија Добри Даскалов Кавадарци Анастазија Костова 80 76  
Елена Здравеска III година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Елена Келтаноска Лашкоска 80 76  
Василева Ана III година СОУ Гимназија Славчо Стојменски Штип Емилија Шекеринова 94 74  
Божидар Цветкоски III година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Елена Келтаноска Лашкоска 84 72  
Ева Крстеска III година СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп Елена Келтаноска Лашкоска 84 64  

 IV година

Име и презиме на ученикот Паралелка Училиште Општина Наставник ментор регионален бодови државен бодови Место
Дарја Мадевска IV година СУГС Гимназија ЈОСИП БРОЗ ТИТО Скопје Кристина Клиафа T. 93 89 I место
Кристина Тодевска IV година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Билјана Пејовска/ Марија Крепиева 86 86,5 II место
Бисера Ташкова IV година СОУ Гимназија Славчо Стојменски Штип Марија Малинова 90 86 III место
Наташа Ковачева IV година СОУ “Јане Сандански “ Струмица Билјана Витанова Ангелова 88 86  
Јана Ќортошева IV година СУГС „Георги Димитров“ Скопје Билјана Пејовска/ Марија Крепиева 86 85,5  
Анастасија Петличковска IV година СУГС Гимназија ЈОСИП БРОЗ ТИТО Скопје Кристина Клиафа T. 90 84,5  
Кристина Саздова IV година СУГС Гимназија ЈОСИП БРОЗ ТИТО Скопје Кристина Клиафа T. 90 83  
Саветка Дрварова IV година СОУ “Јане Сандански “ Струмица Билјана Витанова Ангелова 96 76  
Ива Цветановска IV година СУГС Гимназија ЈОСИП БРОЗ ТИТО Скопје Лилјана Костовска 88 76  
Мила Стојанов IV година СОУ “Јане Сандански “ Струмица Билјана Витанова Ангелова 86 76  
Христина Попчевалиева IV година СОУ “Јане Сандански “ Струмица Билјана Витанова Ангелова 86 66  
КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de