18Декември2017

МЕДИА ЦЕНТАР Актуелности Резултати од Регионалниот натпревар по германски јазик одржан на 4.3.2017

Резултати од Регионалниот натпревар по германски јазик одржан на 4.3.2017

  • PDF

1. Источен и Југоисточен регион

Место

Име и презиме

Основно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Тамара Ристова

„Гоце Делчев“ – Виница

Нада Тасева

92

2.

Ана Атанасова

„Славчо Стојменски“ – Виница

Јадранка Илиева

89

3.

Милена Златкова

„Малина Попиванова“ – Кочани

Ивана Велкова

87

4.

Марија Кралева

„Ванчо Прке“ – Штип

Марица Рунтева

86

Место

Име и презиме

Средно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Маја Пандова

„Ацо Русковски“ – Берово

Васка Пандева

96

2.

Кате Костадинова

„Ванчо Прке“ – Виница

Сузана Бубинска

95

3.

Сашка Јованчевска

„Љупчо Сантов“ – Кочани

Магдалена Манева

93

2. Југозападен и Полошки регион

Место

Име и презиме

Основно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Сара Ристова

„ Григор Прличев“– Охрид

Билјана Атанасовска

97

2.

Валентин Винцензи Маркулевски

„Григор Прличев“– Охрид

Билјана Атанасовска

91

3.

Diellza Zaimi /Диељза Заими

„Истикбал“ – Тетово

Мусафер Мамути

86

4.

Стефанија Вељаноска

„Живко Чинго“ – Охрид

Катерина Најдеска

81

Место

Име и презиме

Средно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Бисера Николоска

„Св. Климент Охридски“ – Охрид

Цветанка Дамчевска

86

2.

Даниел Белески

„Св. Кирил и Методиј“ – Охрид

Цветанка Дамчевска

60

2.

Михаил Китаноски

„Св. Климент Охридски“ – Охрид

Цветанка Дамчевска

60

3. Вардарски и Пелагониски регион

Место

Име и презиме

Основно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Јоана Карадаковска

„Кирил и Методиј“ – Битола

Јасмина Лајмановска

 

2.

Миа Дарковска

„Елпида Караманди“– Битола

Билјана Митковска

 

3.

Андреа Настевска

„Кирил и Методиј“ – Битола

Јасмина Лајмановска

 

4.

Христијан Делов

„Тодор Ангелевски“ – Битола

Светлана Стојкоска

 

Место

Име и презиме

Средно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Стефан Попов

Гим. „Добри Даскалов“ – Кавадарци

Анастазија Костова

 

2.

Марко Нанески

Гим. „Мирче Ацев“ – Прилеп

Елена Келтаноска Лашкоска

 

2.

Марија Јорданоска

Гим. „Мирче Ацев“ – Прилеп

Елена Келтаноска Лашкоска

 

4. Скопски и Североисточен регион

Место

Име и презиме

Основно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Никола Саздовски

„Гоце Делчев“ – Илинден

Вера Јовческа

97

2.

Јована Тевдовска

„Гоце Делчев“ – Центар

Орнела Милевиќ

95

3.

Ема Шегмановска

„Ацо Шопов“ – Бутел

Весна Стојановска

93

4.

Дамјан Кировски

„Коле Неделковски “– Центар

Ивона Димова

92

5.

Иван Андревски

„11Октомври“ – Центар

Билјана Васев Головски

91

6.

Васил Ханџиски

„Коле Неделковски“ – Центар

Ивона Димова

90

Место

Име и презиме

Средно училиште

Наставник-ментор

Бодови

1.

Симона Богоевска

Гимн. „Раде Јовчевски-Корчагин" – Скопје

Жаклина Пандова

98

1.

Арбнора Ќаили

Гимн. „Зеф Љуш Марку" – Скопје

Муарем Ајдари

98

2.

Прохор Зафировски

Гимн. „Јосип Броз Тито“ – Скопје

Лилјана Костовска

95

3.

Нора Дамјанова

ДСУЛУД „Лазар Личеноски“ – Скопје

Орнела Милевиќ

94

КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de