18Декември2017

МЕДИА ЦЕНТАР Актуелности Резултати од Државниот натпревар по германски јазик 2016

Резултати од Државниот натпревар по германски јазик 2016

  • PDF

Категорија основни училишта

МестоИме и презиме на ученикотСлушањеПишувањеЧитањеЗборувањеВкупно бодовиУчилиштеОпштинаНаставник ментор
1 Јана Наскова 25 23 19 25 92 ООУ Кочо Рацин Центар Центар Мирјана Стојменовска
2 Александра Гическа 21 25 21 24 91 ООУ Кочо Рацин Прилеп Цветковска Вера
3 Михаил Крстов 25 24 16 25 90 ОУ "Никола Карев" Кочани Марија Димитрова
4 Андреј Пецев 25 23 17 24 89 ООУ Кочо Рацин Центар Центар Мирјана Стојменовска
5 Матеј Ванев 23 22 19 24 88 ООУ Коле Неделковски Центар Ивона Димова
6 Марија Талевска 23 21 19 24 87 ОУ„Стив Наумов" Битола Марија Трпковска
7 Анабела Димоска 23 23 15 0 61 ООУ "Димо Хаџи Димов" Карпош Цветанка Николовска Гегај
7 Евгенија Пандова 21 25 15 0 61 Ванчо Китанов Пехчево Васка Пандова
8 Ана Шалева 23 23 14 0 60 ООУ Коле Неделковски Центар Ивона Димова
8 Недим Рустеми 25 18 17 0 60 „Исмаил Ќемали„ Гостивар Нуредин Алији
9 Викторија Дунимаглоска 19 22 17 0 58 О.О.У. Блаже Конески Прилеп Катерина Јонческа
10 Ана Каранфилова 19 21 17 0 57 ООУ „Ванчо Прке" Штип Марица Рунтева
11 Вики Стоилкова 23 20 13 0 56 ООУ Гоце Делчев Штип Маре Стојанова
12 Марија Павловска 21 19 13 0 53 ООУ „Живко Чинго„ Охрид Катерина Најдеска
13 Марија Маринкова 17 18 12 0 47 ОУ „Тодор Ангелевски" Битола Симона Монавчева
14 Ригон Хиса 17 15 13 0 45 ОУ "Братство Единство„ Охрид Ајнет Пашо

Категорија средни училшта

МестоИме и презиме на ученикотСлушањеПишувањеЧитањеЗборувањеВкупно бодовиУчилиштеОпштинаНаставник ментор
1 Даниела Стојанова 18 25 25 25 93 Гимназија „Добри Даскалов" Кавадарци Васка Таневска
2 Борче Којиќ 22 21 25 22 90 ОСЕУ 8 Септември Тетово Моника Обадиќ
3 Мила Стојанов 23 21 23 20 87 СОУ "Јане Сандански " Струмица Јулијана Глигорова
4 Сара Карачанакова 20 20 23 22 85 СОУ "Јане Сандански " Струмица Билјана Витанова Ангелова
5 Екатерина Талевска 22 16 23 13 74 СОУ "Таки Даскало" Битола Mакедонка Атанасоска
6 Дренкова Марија 19 18 21 0 58 Гимназија „Добри Даскалов" Кавадарци Васка Таневска
6 Михаил Јанев 22 15 21 0 58 СОУ ,,Миле Јаневски - Џингар" Македонска Каменица Драгана Цветковска
7 Доника Мусли 18 18 21 0 57 ОСЕУ 8 Септември Тетово Африм Рамадани

Категорија средни училишта - напредно ниво

МестоИме и презиме на ученикотСлушањеПишувањеЧитањеЗборувањеВкупно бодовиУчилиштеОпштинаНаставник ментор
1 Софија Поповска 25 25 25 25 100 Меѓународно училиште „Нова" Карпош Маја Казанџиска Талевска
2 Тамара Андоновска 21 25 25 25 96 СУГС „Георги Димитров" Карпош Билјана Пејовска и Анита Сталевска
3 Aнастасија Петличковска 23 24 23 25 95 СУГС Јосип Броз Тито Центар Кристина Клиафа и Загорка Хаџи Арсова
4 Јована Маројевиќ 25 23 21 23 92 ПСУ Американско училиште Скопје Лела Анастасова
5 Лилјана Славевска 17 25 23 23 88 СУГС „Георги Димитров" Карпош Билјана Пејовска и Анита Сталевска
6 Марија Арсова 21 23 21 22 87 Меѓународно училиште „Нова" Карпош Маја Казанџиска Талевска
КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de