13Dezember2018

Архива

Регионална олимпијада по германски јазик 2013 - резултати

  • PDF

Скопје

Основни училишта

Име и прeзиме

Училиште

Наставник

1.

Стефан Петревски

Јохан Хајнрих Песталоци

Скопје

Спаска Слабева

2.

Marlen 15

11 Октомври

Скопје

Билјана Васев Головски

3.

Ивана Гацова

Љубен Лапе

Скопје

Aна Ановска

4.

Симеон Баџаков

Кочо Рацин

Скопје

Мирјана Стојменовска

5.

Ивана Гацова

Љубен Лапе

Скопје

Дијана Обрадовиќ

6.

Андреј Мишиќ

Ацо Шопов

Скопје

Весна Стојановска

7.

Shakira 21

Средни училишта

Име и прeзиме

Училиште

Наставник

1.

Нена Димитровска

Георги Димитров

Скопје

Анита Сталевска

Билјана Пејовска

1.

Михаела Ковачевска

Јосип Броз Тито

Скопје

Загорка Хаџи Арсова

Кристина Клиафа

1.

Елена Мерџановска

Орце Николов

Скопје

Татјана Гацова

2.

Горазд Спиревски

Георги Димитров

Скопје

Анита Сталевска

Билјана Пејовска

3.

Надица Весова

Јосип Броз Тито

Скопје

Загорка Хаџи Арсова

Кристина Клиафа

3.

Огнен Ханџиски

Орце Николов

Скопје

Татјана Гацова

4.

Ивана Маркоска

Раде Јовчевски Корчагин

Скопје

Жаклина Пандова

5.

Бесим Салаи

Зеф Љуш Марку

Муарем Ајдари

6.

Марија Милошевска

Раде Јовчевски Корчагин

Скопје

Жаклина Пандова

Виница

Основни училишта

Име и прeзиме

Училиште

Наставник

1.

Тамара Илиева

Гоце Делчев

Виница

Натка Tасева

2.

Ристе Јованов

Никола Карев

Радовиш

Габриела Јакимова

3.

Јована Стојанова

Брака Миладинови

Пробиштип

Драгица Тодосовска

4.

Софија Стојанова

Брака Миладиновци

Пробиштип

Драгица Тодосовска

5.

Камелија Анакиевска

Ваноцо Прке

Делчево

Цветанка Гошевски

Средни училишта

Име и прeзиме

Училиште

Наставник

1.

Ненад Цоневски

Методи Митевски Брицо

Делчево

Лидија Симовска

2.

Елена Митровска

Наум Наумовски Борче

Пробиштип

3.

Виолета Џорлева

Јане Сандански

Струмица

Билјана Витанова

Гостивар

основни училишта

Име и презиме на ученикот

Училиште

Наставник

1.

Јована Самојловска

Гоце Делчев

Тетово

Христина Јанкуловска

2.

Викторија Мојсоска

Гоце Делчев

Гостивар

Маја Атанасоска

3.

Ријад Салиу

Исмаил Ќемали

Гостивар

Азис Шабани

средни училишта

Име и презиме на ученикот

Училиште

Наставник

1.

Христијан Тофчески

8 септември

Моника Обадиќ

2.

Ризафер Абази

Маврово Ростуше

Леонора Апостоловска

3.

Стефани Цветановска

8 септември

Моника Обадиќ

4.

Јована Танеска

Маврово Ростуше

Леонора Апостоловска

Прилеп

основни училишта

Реден број

Име и презиме на ученикот

Училиште

Наставник

1.

Тијана Костовска

Григор Прличев

Охрид

Билјана Атанасовска

2.

Предраг Звездакоски

Св Климент Охридски

Битола

Евдокија Галовска

3.

Јована Костоска

Кочо Рацин

Прилеп

Јасмина Ристеска

4.

Желчески Никола

Климент Охриски

Прилеп

Катерина Станковска

5.

Мартин Домевски

Охрид

6. Ива Томеска Григор Прличев Охрид
Билјана Атанасовска

средни училишта

Реден број

Име и презиме на ученикот

Училиште

Наставник

1.

Дамјана Видическа

Климент Охридски

Охрид

Цветанка Дамчевска

2.

Исидора Јанева

Климент Охридски

Охрид

Цветанка Дамчевска

3.

Игор Кутлешовски

Јосип Броз Тито

Битола

Весна Ристеска

  • Zugriffe: 6611
КОНТАКТ
Здружение на наставници по германски јазик  и книжевност на РМ.
ул. Орце Николов 155 а, Центар за странски јазици - 1000 Скопје, Македонија
Ж.С 300000001613243 Комерцијална Банка А.Д Скопје
е-маил:
dlvmak@yahoo.de